חדשות / מאמרים »

הסוד לחיים ארוכים

הסוד לחיים ארוכים

הסוד לחיים ארוכים ובריאים תלוי בגנטיקה, סגנון חיים ותזונה.
בגנטיקה אין מה לגעת, אינה ניתנת לשינוי , זו ירושה מתנה מהמשפחה.
אבל סגנון חיים ותזונה אלו תלויים בנו בהבנתנו ובדרך שבה בחרנו לחיות.
כשאנחנו נולדים אנחנו מקבלים אישיות וגוף.
היום נתרכז בגוף.
המודעות והרצון לשינוי קיים אצל כל אחד וזה מחלחל מידי פעם אבל השינוי יגיע רק כשנבין שלהשאר במצב הקיים קשה יותר מאשר לבצע את השינוי עצמו.
ולמה מתכוון המשורר.... (סיפור המלך).
גופינו אינו סטטי ואינו נח לרגע דברים בתוכינו משתנים בגוף קימת פעילות כימית ופיזית נון-סטופ חומרים נקלטים נבנים מתפרקים ונהרסים כל הזמן-זהו המטבוליזם של הגוף חילוף-החומרים,תוצרי הפירוק של הפעילות הזו חייבים לעזוב את הגוף כי הם רעילים ומכבידים על המערכות המשקמות את הגוף-כבד,כליות,עיכול,ועור חוסר שיקום וטיהור הגוף גורם לזיקנה של המע' גם אם לא רואים אותה.
התאוריה הנפוצה מאשימה את ה"רדיקלים החופשיים" בהזדקנות מהירה והשלכותיה בעיקר בנושא שמירה על הנעורים ויופי.רדיקל חופשי זו מולקולה לא יציבה בעלת אלקטרון חופשי שמחפש שידוך להתחבר לאלקטרון אחר כדי להיות מושלם בחיפוש הוא תוקף ממברנות של תאים ואם הצליח להתחבר אזי הוא מותיר אחריו מולקולה חופשית לא יציבה זו שנותרה מיותמת וכך הוא משבש את הפעילות התוך תאית מאיץ את תהליך הבלות –זקנה ע"ע שחיקה מהירה של תאי הגוף,הנזק שלהן מתעצם בתנאי זיהום אוויר-עישון חשיפה לשמש מגע עם חומרים רעילים תזונה לקויה בעיקר כוז החסרה כמות מספקת של נוגדי חמצון,וככל שהגיל עולה קשה יותר לגוף להחזיר לעצמו את החיוניות שהלכה.יש לציין שהרדיקלים נוצרים באופן טבעי בגוף בתהליך הנשימה נוצר הרדיקל וגם יש להם תפקיד חיוני בקטילת חיידקים ואם הטבע דאג לייצרם מן הסתם גם דאג לתת לגוף את הכלים לנטרל אותם.ובאמת הגוף יודע לייצר אנזימים שמפרקים אותם בתנאי תזונה נכונים.עודף של רדיקלים לעומת מיעוט של אנזימים פוגע בגוף ואז פונים להמצאה הכי גדולה ה"אנטי אייג'ינג" הפנטזיה של המבוגר להחזיר לעצמו את נעוריו.
תמיד חפשו את מעין הנעורים העליה המשמעותית בתוחלת החיים והצורך להתמודד עם בעיות גיל ועם המסר כי העולם שייך לצעירים והיפים מניע את רובינו לחפש דרך לשימור היופי .לא ניתן להתעלם מהמסר המועבר ימים לבקרים ע"י התקשורת כי נעורים ויופי הינם הכרטיס להצלחה ואם זאת הזקנה היא בלתי נמנעת. 
מהו הסוד ליופי?

לגוף יש את הצרכים שלו והוא מאד צנוע בדרישותיו
מזון פשוט מיעוט בסוכרים פשוטים כי הם פוגעים בחלבוני הגום שבונים את השרירים המחזיקים ונותנים טונוס לשריר.
אכילת מזון טרי והדגש על פירות וירקות טריים מלאי ויטליות 
בישול ביתי קצר עד כמה שניתן בכדי לא לאבד את הערך של המזון 
שימוש בשמנים צמחיים ומכבישה קרה
שתית מים.
שינה והכוונה ללילה כי אז מתחדשות המערכות בתהליך חילוף וחידוש התאים.
פעילות גופנית הפשוטה ביותר כהליכה מפתחת את סיבולת לב ריאה מחדשת וממריצה את מחזור הדם ומשפרת הרגשה – מצב רוח ובטחון עצמי. 
שחרור ממתחים וחשיבה חיובית – לבנות תחושות סיפוק לפתח חשיבה חיובית ובעלת ערך עצמי.
כאשר אנו שומרים על המלצות אילו יש לגוף סיכוי סביר לנצל את פוטנציאל הבריאות שלו כי אותם גורמים מקטינים את היווצרות היתר של הרדיקלים החופשיים שהזכרנו בתחילה .
אבל בחיים לא תמיד מזדמן לנו למלא אחר מה שצריך ואז אנו פונים למדפים, כדי שאלו, יחד עם ההבטחות ימלאו את החסר, ישמרו ויתקנו, בעיקר בנושא היופי כי היום, היופי והנעורים הם מזבח ההצלחה.
חשוב לזכור כי האדם הינו חלק מהיקום וכל מה שיש ביקום במאקרו נמצא בגופינו בכמויות מזעריות - מיקרו.
חשוב לזכור כי בטבע יש את הפתרונות וכי כוחות הריפוי הגדולים ביותר נמצאים ביקום. 
חשוב לזכור כי לגוף יש את הנטייה לזכור ולספח דברים טובים שנתקל בהם כבר. 

מזון: 
להתעכב על 2 מרכיבים – פחממות = סוכרים 
ויטמינים הממיסים במים ובשמן. 
מולטי ויטמין- כדי ללימוד את ה ABC אין צורך לקחת מולטי ויטמין.
פחממות – אין לותר על הפחממות מהמזון כי המוח עובד על פחממות, אבל לדעת כי פחממות עודפות הופכות בגוף לשומן שמצטבר לטריגליצריד. בפחממות יש לדעת כי קיימים 2 מדדים גלקמים:
מדד גלקמי - מערכת דירוג מזונות עשירי בפחמימות המבוססת על השפעתן על רמת הסוכר הדם.

מדד גלקמי נמוך – גורם לפירוק איטי של הסוכר הדם מעלה רמתו בדם באיטיות ושומר על רמות סוכר מאוזנות ומביא לתחושת שובע ממושכת יותר.
המדד הגלקמי מתייחס אך ורק למזונות.
מזונות צבעוניים רעננים וטריים כמו שהטבע יודע להעניק לנו אינם מכילים חומרי צבע ותוספות משמרים ומספקים שפע ויטמינים מינראליים נוגדי חימצון, סיבים מים, בעלי תכולת מים גבוהה- מקור מצוין להרוות הגוף ומעוררי תאבון.
המרקם המוצק דורש לעיסה טובה – ???? שובע מעובדים במהירות במערכת העיכול- פחות עבודה למערכת העיכול, הם בדיוק כמו שהטבע תכנת אותם, המעבדה הטובה ביקום, אין חסרונות, טובים ב 100% לכל אחד מאיתנו.

ויטמינים ומינראלים – בפרמידת אבות המזון דרושות ברמות מזעריות אבל חשיבותן רבה בתהליכים המתרחשים בגוף. למעשה הויטמינים והמינראליים משתתפים בכל התהליכים ברמות התא בגוף.
יש להבדיל בין 2 סוגי ויטמינים:
ײ מסיס במים ABC 
ײ מסיס בשמן DEK.
מסיס במים: מופרשים מהגוף ואינם נאגרים.
מסיס בשמן: זקוקים לסביבת שומן כדי להספג בגוף. דוגמא: גזר עשיר בויטמין A יש לאכול אותו עם מעט שמן כדי להפוך את ויטמין A שבו.
ויטמינים ממסיסים בשמן נאגרים בגוף בכבד ומכאן המסקנה שאין טעם "לזלול" ויטמינים ללא אבחון מוקדם.
הדעה כי מולטי ויטמין מספק לגוף את כל החוסרים הינו שגוי מטבעו כי: 
א. אין לוקחים את 2 סוגי הויטמינים כי יש סתירה בניהם, מסיסי המים יספגו ומסיסי השמן לא.
ב. אין צורך ואין טעם לקנות את המולטי ויטמין כדי ללמוד את ה ABC.

למזון שאנו אוכלים סגולות טרפויות רפואיות. יש להם פעולות בריאותיות אנטי אוקסידנטיות המאטות את קצב ההתחמצנות בגוף. 
השאיפה להרמוניה ולאיזון בגוף צריכה להיות תמידית ולא רק בעתות חולי. היא חיונית גם כדי לשמור ולטפח את הבריאות ולמנוע מצבים שאפשרו למחלות להתפתח.
 

חנות היצרן ומרכז טיפולים- מתחם "פז" עוקף רמלה | טלפון- 08-9226408 | נייד: 050-6816292 | פקס: 08-9251435
צור קשר
טלפון: 08-9226408
פקס: 08-9251435
כתובת: מתחם "פז" עוקף רמלה
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com