חדשות / מאמרים »

ארומה תראפיה

ארומה תראפיה

ארומה תראפיה היא טיפול בעזרת שימוש נכון שבשמן בסיסי .פירוש המילה ארומה-ניחוח או ריח נעים תכונה שמאפיינת צמחים תבלינים ועוד .תרפיה כפי שכולנו יודעים פרושה ריפוי .
ארומה תרפיה היא שימוש בשמנים מרפאים המופקים מחומרים צמחיים טבעיים על מנת לסייע לנו לשמור על בריאות תקינה. השמנים הם הוליסטים במלא מובן המילה שכן יש להם השפעה חזקה וחיובית על הנפש והגוף. לכל דבר חי יש כוח חיים אנרגיה או "נשמה" שאי אפשר לתפס או לראות אבל הוא קיים, כוח חיים זה הוא המנוע שמזין את העולם.אותו כוח חיים ממשיך להתקיים בגופינו גם כאשר בריאותינו לקויה ונותן לנו את הכוח לנסות להבריא. אותו כוח נמצא גם בצמחים ומתקיים בשמנים הבסיסיים של הצמח,זה הלב של הצמח וקיים במידות מזעריות אבל כוחו והשפעתו אדירים.אנו מכניסים את האנרגיה המקורית של הצמח לארומה תרפיה כשלכל שמן צמח השפעה מרפאה משלו על חלקים מסוימים של הגוף ומערכותיו וכן השפעה גדולה ביותר על הנפש.אומרים שהשמנים הם "ההורמונים" של הצמח.וכמו שגופינו מיצר הורמונים שונים שאחראיים על תפקוד מערכות הגוף כן מסוגלים הורמוני הצמחים להשפיע תוך טיפול מתאים. ולעורר תגובות במישור הגופני הריגשי והנפשי.

השמן האתרי הינו ת.ז. כרטיס הביקור של עולם הצמחים,שהיה ידוע כבר בעת הקדומה ביותר ובתנ"ך יש לכך סימוכין ומוזכרים שימושים בצמחים ושמניהם בריפוי מחלות או למטרות דתיות. המצרים השתמשו בהם לחניטה ולהבדיל לקוסמטיקה מה שמוביל אותנו לקביעה כי נוסף לתכונות שהזכרו השמנים האתריים הם מחטאים אנטיבקטריאלים אנטיספטים ואולי אנטיוירלי.למרות הנאמר רק בראשית המאה שלנו החל הנושא לתפוס תאוצה מחדש והחלו טיפולים בחומרים אילו אולי משום שלתרופות הסינטטיות היו תופעות לוואי רבות ,כיום נעשה שימוש רב בשמנים בסיסים אמיתיים בתחום הרפואה הטבעית אין להם כמעט מגרעות אם משתמשים בהם נכון, הוכחה לכח הריפוי הנפלא הובא בכתובים לראשונה ע"י גטפוסה כימאי צרפתי שידו נכוותה קשה במעבדה והוא טיפל בה בתמצית האזוביון-לבנדר ידו החלימה בזמן קצר, הוא המשיך לטפל בשיטה ובאמצעים אילו בפצועים מלח"עה 1 וגילה שמנים שזרזו ביותר את תהליך הריפוי.
מחקריו גילו שהשמנים (התמציות) האתריות מסוגלים לחדור דרך העור ולהגיע לתאים ולמערכת הדם שמעבירה אותם לאברים שונים בגוף, התהליך שונה מאדם לאדם אך הריפוי קיים.

השמנים מרוכזים ביותר ובעלי ניחוח חזק מדי ובלתי נעים לפעמים, למעשה הניחוח האמיתי נקבע ע"י דילול נכון של השמן, הדבר חשוב כי המסר מועבר מהאף אל המוח ותענוג או סלידה הן תרגומו של המסר ע"י המוח ,עצבי הריח שלנו ממלאים תפקיד גדול בהצלחת הטיפול כך שלשמנים שנבחרו ודוללו בשמן נשאי חייב להיות ניחוח מהנה .יש לציין שאחרי טיפול בשמנים אין לשטוף את הגוף כדי לאפשר את מירב ספיגת החומר. השמנים אינם נשארים במערכות הגוף ומופרשים במספר דרכים שתן הזעה ונשיפה. בגוף בריא נשארים השמנים לא יותר מ3-6 שעות האופן שבו השמן מופרש מהגוף תלוי בשמן הספציפי שבו נעשה השימוש.
 

 

חנות היצרן ומרכז טיפולים- מתחם "פז" עוקף רמלה | טלפון- 08-9226408 | נייד: 050-6816292 | פקס: 08-9251435
צור קשר
טלפון: 08-9226408
פקס: 08-9251435
כתובת: מתחם "פז" עוקף רמלה
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com